Artdesign.org.pl

Wasze miejsce w sieci

Pomoc przy pielęgnacji osoby niepełnosprawnej

Postautor: sclavia » 20 cze 2016, 5:40

To tak jak w temacie, chciałabym się dowiedzieć, jakie sprzęty są najlepsze, jeśli chodzi o pomaganie osobom niepełnosprawnym. Niedługo ze szpitala wyjdzie nasz przyjaciel, chcieliśmy złożyć się na sprzęt, który ułatwi mu poruszanie się po domu, a zupełnie nie mamy pojęcia, co to może być. Jeśli macie jakieś pomysły podzielcie się proszę. Dla mnie to ważne
Awatar użytkownika
sclavia

Postautor: Cyklop » 20 cze 2016, 5:49

Dzień dobry. Stopień niepełnosprawności jest ważny. Jeśli to osoba jeżdżąca na wózku wówczas jest wiele sprzętów, które mogą okazać się przydatne w domu. Myślę, że niezbędny może okazać się podnośnik transportowy. To urządzenie, które będzie trzeba zazwyczaj mocować na ścianie. Posiada specjalne ramię obrotowe, dla lepszej eksploatacji. Nie ma, co przejmować się wagą, ponieważ takie sprzęty mają zwykle duży udźwig. Firma MAZAMED trudni się sprzedażą takich sprzętów. Myślę, że taki sprzęt w podarunku może być dużym udogodnieniem dla niepełnosprawnego, który dopiero zaczyna swoją przygodę z takim życiem.
Awatar użytkownika
Cyklop

Postautor: rudamysz » 20 cze 2016, 6:31

Witam. Zgadzam się. Podnośniki są niezastąpione. Tutaj możesz sobie je obejrzeć. http://www.meva-podnosniki.pl/index.php/podnosniki/podnosnik-meva-mini. Są dostępne w kilku wersjach, tych mocowanych naściennie lub jezdnych, a także w wersji mini do zastosowania na przykład w niedużej łazience.
Awatar użytkownika
rudamysz

Postautor: Mantra » 20 cze 2016, 9:00

ciekawe ile kosztują
Awatar użytkownika
Mantra

Wróć do Świat wokół nas