Artdesign.org.pl

Wasze miejsce w sieci

Jak zrobić magazyn na maszyny rolnicze?

Postautor: IMPAIR » 03 lut 2016, 6:11

Chcę postawić magazyn zadaszony ale niezabudowany na większe maszyny rolnicze, zwłaszcza na kombajny. Chciałbym poradzić się w kwestii zasadniczej budowy takiego magazynu.
Awatar użytkownika
IMPAIR

Postautor: Ryszard Ochódzki » 03 lut 2016, 6:39

To chyba musisz mieć projekt, pozwolenie albo zgłoszenie do właściwego urzędu i budujesz. Nawet jak nie ma fundamentów to lepiej jest zgłosić, wiem z własnego doświadczenia, mi garaż kazano rozebrać.
Awatar użytkownika
Ryszard Ochódzki

Postautor: IMPAIR » 03 lut 2016, 7:07

Raczej chodziło mi o to czy sa jakieś sposoby na smodzielne zamontowanie słupów. Znam się trochę na konstrukacjach dużo rzeczy robię sam, ale tutaj no nie wiem. Mógłbym spróbować je osadzić za pomocą traktora, ale nie wymyśliłem jeszcze jak to zrobić i później jak wciągnąć kolejne elementy. Ktoś coś?
Awatar użytkownika
IMPAIR

Postautor: douglas » 03 lut 2016, 8:20

Widzę kolega po fachu, ja też rolnik. Kidyś wstawiałem słupy jak ciągnąłem prąd pod ogrodzenie. Z tym, że moje były betonowe, nie wiem jak u ciebie, czy korzystasz ze stali czy z drewna… Ale wracając do mnie, to nie mam dobrych doświadczeń. Część się pokruszyła przy rozładunku i później nacąganiu, część z czasem się poprzekrzywiała i do dziś ten mój wynalazek poprawiam. Już teraz jak miałbym to jeszcze raz robić to wziąłbym dźwig.
Awatar użytkownika
douglas

Postautor: Poziomka » 03 lut 2016, 10:38

Ja też miałam przejścia ze słupami. Stawialiśmy dom z bali i mąż uznał ze „poskłada” go samodzielnie z kolegami, z gotowych elementów, że tak będzie oszczędniej itp. Mówiłam, żebyśmy wzięli firme która stawia domy z bali ale mąż się uparł, wziął kolegę, który miał nam pomóc ciągnikiem.. Aż szkoda słów na to co się działo… Ale teraz wiem, że jak się człowiek bierze za stawianie słupów to najlepiej jest się zgłosić do firmy która oferuje wynajem dźwigów i samemu się nie brać za profesjonalne prace, bo nic się nie zyska a tylko się traci. Moja rada jest krótka - wynajmij dźwig.
Awatar użytkownika
Poziomka

Postautor: Asmortor » 03 lut 2016, 12:15

Traktorem nie da rady, za duże ryzyko że coś spadnie i materiał się poniszczy, albo co gorsza, że spadnie na kogoś i tragedia. Potrzebny ci dźwig, nie ma co kombinować.
Awatar użytkownika
Asmortor

Wróć do Kto pyta nie błądzi