Artdesign.org.pl

Wasze miejsce w sieci

Z balustradą czy bez?

Z balustradą czy bez?

Postautor: Poziomka » 15 gru 2015, 3:07

Schody to moim zdaniem ważny element wystroju wnętrza. Chciałabym, żeby moje schody prezentowały się nowocześnie i zastanawiam się, czy dodać do nich balustradę czy też lepiej będą wyglądały bez niej.
Awatar użytkownika
Poziomka

Z balustradą czy bez?

Postautor: Cyklop » 15 gru 2015, 3:29

Jeśli zależy ci na modnym wyglądzie, to powinnaś obejrzeć modne balustrady. Jest wiele nowocześnie wyglądających balustrad, które podkreślają nowoczesny charakter schodów, a co najważniejsze pełnią funkcję praktyczną oraz ochronną.
Awatar użytkownika
Cyklop

Z balustradą czy bez?

Postautor: Mantra » 15 gru 2015, 5:25

Ja nie wyobrażam sobie schodów bez balustrady. Źle bym się czuła na takich „pustych” schodach, bez żadnej osłony, bo miałabym wrażenie, że zaraz mogę spaść. A gdyby mi się nagle zakręciło w głowie, to nie byłoby żadnej poręczy, żeby się na niej oprzeć. Tak więc wiesz, moda modą, ale bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze.
Awatar użytkownika
Mantra

Z balustradą czy bez?

Postautor: Poziomka » 15 gru 2015, 6:22

No ok, a bardziej podobają się wam schody o klasycznym układzie czy może okrągłe? Tutaj też mam dylemat.
Awatar użytkownika
Poziomka

Z balustradą czy bez?

Postautor: Mantra » 15 gru 2015, 8:03

Ja wolę tradycyjny układ. Ostatnio jestem zachwycona schodami stalowymi z Poznania, które są wykonywane w nowoczesnej technologii. Stal jest cięta laserowo, co pozwala na uzyskanie wielu oryginalnych wzorów.
Awatar użytkownika
Mantra

Z balustradą czy bez?

Postautor: Poziomka » 15 gru 2015, 9:00

To bardzo ciekawe. A gdzie widziałaś takie schody? Masz je może w swoim domu czy planujesz takie zamówić?
Awatar użytkownika
Poziomka

Z balustradą czy bez?

Postautor: Mantra » 15 gru 2015, 11:41

Widziałam u znajomych, którzy niedawno montowali schody Poznań to miejsce, w którym z pewnością każdy znajdzie taki projekt, który będzie mu odpowiadał. Dla mnie wymiana schodów w domu to kwestia jeszcze dość dalekiej przyszłości, ale kiedyś na pewno się zdecyduję.
Awatar użytkownika
Mantra

Z balustradą czy bez?

Postautor: Cyklop » 15 gru 2015, 13:47

Mnie natomiast podobają się schody okrągłe, a także nowoczesne o oryginalnej formie. Tak naprawdę projektów jest cała masa i wciąż powstają nowe. Można producentowi schodów pokazać własny projekt, a on powie, czy da się go wykonać i ewentualnie wprowadzi jakieś poprawki. Ja jeszcze cały czas tworze w głowie swój własny projekt, opierając się na róznych wzorach, które zobaczyłem w sieci i w kilku ciekawych miejscach. Musze w końcu naszkicować ten projekt i pokazać go profesjonaliście, wtedy przekonam się, co on o tym mysli.
Awatar użytkownika
Cyklop

Wróć do Sprawy domowe