Artdesign.org.pl

Wasze miejsce w sieci

Poduszki z puchu poszukiwane

Postautor: Freska » 08 mar 2017, 19:21

Hej:) powiedzcie mi, gdzie najlepiej kupić naprawdę dobrej jakości poduszki z puchu? Dawno temu jeszcze u babci nie raz zdazylo mi się spac na takiej prawdziwej „wiejskiej” poduszce i pamiętam, że było to nie do porównania z tym, jaki komformt a właściwie jego brak oferują dzisiajsze poduszki syntetyczne.
Awatar użytkownika
Freska

Postautor: Cyklop » 08 mar 2017, 20:16

O to ja też pamiętam te puchate poduszki z pobytów na wakacjach na wsi u rodziny, najfajniej było tak mocno je przetrzepać a potem skoczyć na górę poduszek:D jak na trampolinie;) jedyne co mnie zawsze denerwowało to te piórka wychodzące z poszewek:/ kłuło to zawsze koszmarnie w nocy:/ ale i tak wspomianm te czasy z pozytywnymi odczuciami;)
Awatar użytkownika
Cyklop

Postautor: Ropucha » 08 mar 2017, 22:32

Ale teraz nie ma takiego problemu, jak znajdziesz dobrego producenta to nie ma możliwości, żeby jakiekiekolwiek piórko się przedostało na zewnątrz. Dzisiaj w poduszkach puchowych takiej jak te https://poscielrodzinie.pl/pl/c/Poduszki-puchowe/4 stosuje się taki specjalny materiał – intel czy coś takiego, on jest tak gęsto tkany, że nie na pewno puch i piórka nie uciekną. Ta firma sprzedaje właśnie poduszki z takiego materiału, w kolorze białym.
Awatar użytkownika
Ropucha

Postautor: Freska » 09 mar 2017, 0:43

Dzięki wielkie za link! Właście takiego czegoś szukałam:)
Awatar użytkownika
Freska

Postautor: Gadzina » 09 mar 2017, 2:24

A nie boisz się alergii? Słuszałam, że wielu ludzi, zwłaszcza dzieci ma uczulenie na puch. Takie poduszki to pewnie i wygoda, ale jednak w środku są pióra żywych zwierząt, czy jest to higieniczne? Sama zatanawiam się nad kupnem nowej pościeli i właśnie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to, czy te poduszki są bezpieczne dla zdrowia.
Awatar użytkownika
Gadzina

Postautor: Freska » 09 mar 2017, 5:22

Mnie to też w sumie ciekawi….
Awatar użytkownika
Freska

Postautor: Ropucha » 09 mar 2017, 5:32

Nie ma się czego bać:) ten producent Pościel Rodzinie pisze na swojej stronce, że stosują puch gęsi i kaczy od ptaków hodowanych w dobrych polskich hodowlach. Uczulają tylko te chińskie podróby – tak naprawdę nie wiesz nigdy co w nich jest:/ a tutaj ptaki są nasze – z gospodarstw, które są znane.
Awatar użytkownika
Ropucha

Postautor: Freska » 09 mar 2017, 6:52

No okej, to kwestia ptaków jest rozwiązana, ale chodzi o alergię, czy ten puch, mimo że od polskich gęsi i kaczek nie uczula?
Awatar użytkownika
Freska

Postautor: Ropucha » 09 mar 2017, 9:07

Nie, nie! Bo to chodzi o to, że nasze pióra są prane w gorącej wodzi i dokładnie oczyszczane i dezynfekowane, a później suszone.A pewnie nie wiesz, że uczulenia powodują głownie roztocza, które są w pierzu, a po takiej kąpieli nie ma opcji żeby jakiekielkoew roztocze zostało w piórach. Dlatego te poduszki są bezpieczne.
Awatar użytkownika
Ropucha

Wróć do Sprawy domowe